A768KE336M1HLAE042
MFR.Part #
A768KE336M1HLAE042
JLCPCB Part #
C3274972
Package
SMD,D8xL6mm
Description
-55℃~+125℃ 2000hrs@125℃ 33uF 42mΩ 50V 65mA@120Hz 6mm 8mm Polymer ±20% SMD,D8xL6mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS