A720V477M002APE4R5
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
A720V477M002APE4R5
JLCPCB Part #
C3275255
Package
SMD,4.3x7.3mm
Description
-55℃~+105℃ 2.1mm 2000hrs@105℃ 2V 4.5mΩ 470uF 9.54A@100kHz Polymer ±20% SMD,4.3x7.3mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS