A700V477M002PTE009
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
A700V477M002PTE009
JLCPCB Part #
C3274652
Package
SMD,4.3x7.3mm
Description
-55℃~+125℃ 2V 2mm 470uF 5.5A@100kHz 9mΩ Polymer ±20% SMD,4.3x7.3mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS