A472GK103Q040A
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
A472GK103Q040A
JLCPCB Part #
C1236076
Package
Bolt,D35xL95.5mm
Description
-10%~+30% -40℃~+105℃ 10000uF 13mm 16mΩ@100Hz 35mm 40V 7000hrs@105℃ 95.5mm 螺栓,D35xL95.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS