RMC1K8871FTE
MFR.Part #
RMC1K8871FTE
JLCPCB Part #
C5727778
Description
-55℃~+155℃ 1W 8.87kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS