RMC1K8661FTE
MFR.Part #
RMC1K8661FTE
JLCPCB Part #
C5727770
Description
-55℃~+155℃ 1W 8.66kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS