RMC1K8201FTE
MFR.Part #
RMC1K8201FTE
JLCPCB Part #
C5876024
Description
-55℃~+155℃ 1W 8.2kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS