RMC1K8061FTE
MFR.Part #
RMC1K8061FTE
JLCPCB Part #
C7055989
Description
-55℃~+155℃ 1W 8.06kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS