RMC1K7872FTE
MFR.Part #
RMC1K7872FTE
JLCPCB Part #
C6275484
Description
-55℃~+155℃ 1W 78.7kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS