RMC1K6980FTE
MFR.Part #
RMC1K6980FTE
JLCPCB Part #
C5727764
Description
-55℃~+155℃ 1W 698Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS