RMC1K56R0FTE
MFR.Part #
RMC1K56R0FTE
JLCPCB Part #
C7055975
Description
-55℃~+155℃ 1W 56Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS