RMC1K5601FTE
MFR.Part #
RMC1K5601FTE
JLCPCB Part #
C6654571
Description
-55℃~+155℃ 1W 5.6kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS