RMC1K2873FTE
MFR.Part #
RMC1K2873FTE
JLCPCB Part #
C5727686
Description
-55℃~+155℃ 1W 287kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS