RMC1K2672FTE
MFR.Part #
RMC1K2672FTE
JLCPCB Part #
C5856056
Description
-55℃~+155℃ 1W 26.7kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS