RMC1K1802FTE
MFR.Part #
RMC1K1802FTE
JLCPCB Part #
C5856042
Description
-55℃~+155℃ 18kΩ 1W Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS