RMC1K1783FTE
MFR.Part #
RMC1K1783FTE
JLCPCB Part #
C6275395
Description
-55℃~+155℃ 178kΩ 1W Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS