RMC1K1600FTE
MFR.Part #
RMC1K1600FTE
JLCPCB Part #
C7055916
Description
-55℃~+155℃ 160Ω 1W Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS