RMC1K1400FTE
MFR.Part #
RMC1K1400FTE
JLCPCB Part #
C5727643
Description
-55℃~+155℃ 140Ω 1W Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS