RMC1/4K15R0FTE
MFR.Part #
RMC1/4K15R0FTE
JLCPCB Part #
C5727082
Description
-55℃~+155℃ 15Ω 500mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS