RMC1/2K8871FTE
MFR.Part #
RMC1/2K8871FTE
JLCPCB Part #
C20094331
Description
-55℃~+155℃ 750mW 8.87kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS