RMC1/2K82R0FTE
MFR.Part #
RMC1/2K82R0FTE
JLCPCB Part #
C6271046
Description
-55℃~+155℃ 750mW 82Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS