RMC1/2K5761FTE
MFR.Part #
RMC1/2K5761FTE
JLCPCB Part #
C20094277
Description
-55℃~+155℃ 5.76kΩ 750mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS