RMC1/16SK6801DTH
MFR.Part #
RMC1/16SK6801DTH
JLCPCB Part #
C7344040
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 100mW 6.8kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS