RMC1/16SK5902DTH
MFR.Part #
RMC1/16SK5902DTH
JLCPCB Part #
C6271797
Description
-55℃~+155℃ 100mW 59kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS