RMC1/16SK5601DTH
MFR.Part #
RMC1/16SK5601DTH
JLCPCB Part #
C5727126
Description
-55℃~+155℃ 100mW 5.6kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS