RMC1/16SK2872FTH
MFR.Part #
RMC1/16SK2872FTH
JLCPCB Part #
C20093299
Description
-55℃~+155℃ 100mW 28.7kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS