RMC1/16SK2700DTH
MFR.Part #
RMC1/16SK2700DTH
JLCPCB Part #
C6271756
Description
-55℃~+155℃ 100mW 270Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS