RMC1/16SK2051DTH
MFR.Part #
RMC1/16SK2051DTH
JLCPCB Part #
C7288750
Description
-55℃~+155℃ 100mW 2.05kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS