RMC1/16SK1741DTH
MFR.Part #
RMC1/16SK1741DTH
JLCPCB Part #
C6187648
Description
-55℃~+155℃ 1.74kΩ 100mW Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS