RMC1/16SK1582DTH
MFR.Part #
RMC1/16SK1582DTH
JLCPCB Part #
C7288718
Description
-55℃~+155℃ 100mW 15.8kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS