RMC1/16SK1581DTH
MFR.Part #
RMC1/16SK1581DTH
JLCPCB Part #
C6976755
Description
-55℃~+155℃ 1.58kΩ 100mW Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS