RMC1/16SK1541DTH
MFR.Part #
RMC1/16SK1541DTH
JLCPCB Part #
C7050856
Description
-55℃~+155℃ 1.54kΩ 100mW Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS