RMC1/16SK1020DTH
MFR.Part #
RMC1/16SK1020DTH
JLCPCB Part #
C5876137
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 100mW 102Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS