A381KR-8P1G36
MFR.Part #
A381KR-8P1G36
JLCPCB Part #
C41430719
Package
P=3.81mm
Description
-40℃~+105℃ 1 1.5 16~28 1x8P 3.81mm 300V 8 8A 8P Green Hinged (Snap On) Male Plug Screw Connection (M2) Top Entry P=3.81mm Pluggable System Terminal Block ROHS