SMCJ160A
Extended
Manufacturer
JUXING
MFR.Part #
SMCJ160A
JLCPCB Part #
C5861075
Package
SMC
Description
1 160V 178V 1uA 259V 5.8A TVS Unidirectional SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS