SMBJ12CA
Extended
Manufacturer
JUXING
MFR.Part #
SMBJ12CA
JLCPCB Part #
C5356034
Package
SMB
Description
-65℃~+150℃ 12V 13.3V 19.9V 1uA 30.2A 390pF 600W@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS