SMAJ250A
Extended
Manufacturer
JUXING
MFR.Part #
SMAJ250A
JLCPCB Part #
C5365563
Package
SMA
Description
-65℃~+150℃ 1.1A 1uA 250V 279V 400W@10/1000us 405V IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SMA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS