BZX55C15V
Extended
Manufacturer
JUXING
MFR.Part #
BZX55C15V
JLCPCB Part #
C5365410
Description
1 Independent 100nA@10.5V 110Ω 13.8V~15.6V 15V 30Ω 500mW DO-35 Zener Diodes ROHS