BM50B-SRDS-G-TFC(LF)(SN)
Extended
Manufacturer
JST
MFR.Part #
BM50B-SRDS-G-TFC(LF)(SN)
JLCPCB Part #
C19188562
Package
SMD,P=1mm
Description
-25℃~+85℃ 1A 1mm 2 25 27.3mm 2x25P 4.25mm 50P 50V 6.4mm Auxiliary Solder Pin Gold PA Phosphor bronze SHD Surface Mount,Vertical UL94V-0 White SMD,P=1mm Wire To Board Connector ROHS