B10P-VH-FB-B
Extended
Manufacturer
JST
MFR.Part #
B10P-VH-FB-B
JLCPCB Part #
C20088484
Package
Plugin,P=3.96mm
Description
-25℃~+85℃ 1 10 10A 10P 11mm 1x10P 250V 3.96mm 41.48mm 9.7mm Copper alloy Glass-Fiber Reinforced PBT Pillar Through Hole Tin UL94V-0 VH White Plugin,P=3.96mm Wire To Board Connector ROHS