NJM2860F3-33-TE1
Extended
Manufacturer
JRC
MFR.Part #
NJM2860F3-33-TE1
JLCPCB Part #
C3039925
Package
SC-88A
Description
-40℃~+85℃ 1 100mA 14V 180mV@(60mA) 180uA 3.3V 30uVrms 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SC-88A Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS