JNCF120R040HR1
Extended
Manufacturer
JIAENSEMI
MFR.Part #
JNCF120R040HR1
JLCPCB Part #
C51484306
Package
TO-247-3L
Description
-55℃~+175℃ 1.2kV 110pF 163nC 2.534nF 2.8V 375W 40mΩ 75A TO-247-3L Silicon Carbide Field Effect Transistor (MOSFET) ROHS