K7803-1000
Extended
Manufacturer
JETEKPS
MFR.Part #
K7803-1000
JLCPCB Part #
C5199009
Package
SIP,11.6x9mm
Description
-40℃~+85℃ 1 1000uF 1A 3.3V 330kHz 5mA、10mA 6.5V~30V 75mVp-p 90% Buck Short Circuit Protection、Overheat protection ±3% SIP,11.6x9mm DC-DC Power Modules ROHS