SB80C196KC20
Extended
Manufacturer
Intel/Altera
MFR.Part #
SB80C196KC20
JLCPCB Part #
C3248179
Package
SQFP-80
Description
0℃~+70℃ 10bit 16 Bit 20MHz 4.5V~5.5V 48 488Byte External Others ROMless SQFP-80 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS