AN87C196LA20F8
Extended
Manufacturer
Intel/Altera
MFR.Part #
AN87C196LA20F8
JLCPCB Part #
C3247733
Package
PLCC-52(19x19)
Description
-40℃~+125℃ 10bit 16 Bit 20MHz 24KB 4.75V~5.25V 41 768Byte External OTP Others PLCC-52(19x19) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC)