IRL60HS118
MFR.Part #
IRL60HS118
JLCPCB Part #
C538134
Package
PQFN-6-EP(2x2)
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 11.5W 17mΩ@10V 18.5A 5.3nC@4.5V 60V PQFN-6-EP(2x2) MOSFETs ROHS