IRL40B215
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IRL40B215
JLCPCB Part #
C538124
Package
TO-220AB
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 143W 164A 1V 2.2mΩ@10V 40V 460pF 84nC@10V TO-220AB MOSFETs ROHS