IRF60B217
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IRF60B217
JLCPCB Part #
C459972
Package
TO-220AB
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 140pF 2.1V 2.23nF 60A 60V 66nC 7.3mΩ@10V 83W TO-220AB MOSFETs