IRF300P226
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IRF300P226
JLCPCB Part #
C537753
Package
TO-247AC
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 10.03nF 100A 191nC@10V 19mΩ@10V 3.8pF 300V 4V 556W TO-247AC MOSFETs ROHS