IRF2903ZPBF
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IRF2903ZPBF
JLCPCB Part #
C459955
Package
TO-220AB-3
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 1.1nF 2.4mΩ@10V 240nC@10V 290W 30V 4V 6.32nF 75A TO-220AB-3 MOSFETs ROHS